Architektura: Masterplan dla National Creative Cluster / Sasaki Associates

Dzięki uprzejmości Sasaki Associates Masterplan dla National Creative Cluster firmy Sasaki Associates integruje formę miejską z otaczającym krajobrazem, tworząc serię zielonych klocków, poprzetykanych w miejskich skupiskach i tworzących serię parków społecznościowych.
Sukces dzielnicy w Songzhuang, spokojnej wiosce na przedmieściach Pekinu, związany jest z jej otwartością, gdzie ludzie mogą współdziałać zarówno w zorganizowany, jak i spontaniczny sposób, aby wymieniać się pomysłami i prowadzić konstruktywny dialog.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Istnieje wyjątkowa okazja do stworzenia nowej dzielnicy miejskiej poświęconej wyłącznie kultywacji nowych pomysłów.
National Creative Cluster (NCC) jest postrzegany jako główny ośrodek wiedzy Chin, czyniąc z tej dzielnicy centrum innowacyjnych krajowych talentów i miejsce dla najbardziej kreatywnych myślicieli na świecie.
Główny plan Sasakiego dla NCC, wybrany w maju 2012 r.
Jako preferowany system wdrażania, koncentruje się na zasadach, które podkreślają i wspierają nadrzędną filozofię dzielnicy: dostarczanie branżom o wspólnych wartościach i uzupełniających się umiejętnościach i technologiach, które pomagają w tworzeniu nowych pomysłów.
.
Dzięki uprzejmości Sasaki Associates Aby przyciągnąć utalentowaną siłę roboczą, NCC dostarczy także instytuty dla kształcenia ustawicznego, muzea i galerie inspiracji, miejsca rozrywki zachęcające do interakcji społecznych i odważne krajobrazy, które pomogą naładować umysł, ciało i ducha.
Różnorodność przemysłu, ludzi i relacji przestrzennych w okręgu ma na celu wspieranie kreatywności i zachęcanie do niekończącego się strumienia nowych pomysłów.
Dzięki uprzejmości firmy Sasaki Associates Krajobraz jest zarówno piękny, jak i funkcjonalny, sprzyja różnorodności biologicznej, filtruje wodę burzową i zapewnia sezonowość i kolor.
Krajobraz tworzy także silny związek między ludźmi i naturą, który napędza innowacje i kreatywność.
Nowa pętla tranzytowa jest również kluczowym elementem planu i ustanawia połączenie pomiędzy węzłami NCC a istniejącym centrum Wioski Artystów Songzhaung, aby usprawnić ruch zarówno ludzi, jak i pomysłów.
Dzięki uprzejmości Sasaki Associates Architekci: Sasaki Associates Lokalizacja: Pekin, Chiny Główny opiekun: Michael Grove Prowadzący Urban Designer / Project Manager: Martin Zogran Uczestniczący Dyrektorzy: Isabel Zempel, Dennis Pieprz Główny Urbanista: Martin Zogran Urban Designer / Landscape Architect: Ming-Jen Hsueh Urban Projektanci: Youngju Cho, Hsing-Chih Lee Architekci krajobrazu: Ponnapa Prakkamkul, Steve Walz Ekologia krajobrazu: Anthony Fettes Planista transportu: Andy McClurg Architekt: Pablo Nistal Projektanci graficzni: Jeff Sprague, Neda Movaghar Klient: Hengtian Hi-Tech Inwestycje i rozwój, Ltd.
Zrównoważone funkcje: tworzenie siedlisk, innowacyjne zarządzanie wodą deszczową, zielony dach, generowanie alternatywnych źródeł energii
[patrz też: brico nowy tomyśl, bujaj sie zippy, castorama zamość ]

Powiązane tematy z artykułem: brico nowy tomyśl bujaj sie zippy castorama zamość