Architektura: Zaldibar Kindergarten / VAUMM

Dzięki uprzejmości VAUMM Projekt przedszkola Zaldibar firmy VAUMM składa się z dwóch budynków połączonych placami zabaw.
Plan jest odpowiedzią na prostą strategię rozliczeń na stronie, która ma na celu maksymalne wykorzystanie tej zależności między pełną a pustą.
Różnorodność kolorów i okładzin wewnętrznych, które można wykorzystać w każdym pomieszczeniu, kontrastuje z zewnętrznym wizerunkiem dwóch budynków zaprojektowanych, by zapewnić oazę spokoju w trakcie działań i nieporządku w otoczeniu zewnętrznym.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Dlatego lokalizacja obu szkół jest dostosowana do potrzeby zmiany rozkładu wolnych miejsc w szkole, w istniejących budynkach i obiektach, których użytkowanie powinno być niezależne i / lub wspólne.
Z kolei oba budynki orientują swoje sale lekcyjne na wschód w jednym przypadku, a na południu z drugiej, umożliwiając optymalne wykorzystanie promieniowania słonecznego w zimie.
Dzięki uprzejmości VAUMM Wnętrze składa się z wszechstronnych i ciągłych przestrzeni, które pozwalają na sterowanie oświetleniem i światłem słonecznym.
Oba budynki mają centralną wszechstronną przestrzeń do gier, posiłków lub innych zajęć, które można łatwo przekształcić i są bezpośrednio dostępne z sal lekcyjnych.
Chodzi o stymulowanie ciekawości i kreatywności dzieci.
W tych obszarach dzieci będą miały pierwsze doświadczenia ze światem edukacji, rekreacji i socjalizacji.
Zrobią swoich pierwszych przyjaciół, nauczą się liczyć, recytować alfabet, tworzyć i odkrywać własne światy fantasy, nie zwracając uwagi na zaprojektowane przestrzenie, ale korzystając z nich.
Dzięki uprzejmości VAUMM Organizacja wnętrz została zaprojektowana z uwzględnieniem różnych skal i ich postrzegania przez dzieci i wychowawców.
Wymiary zagłębień, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, umożliwiają dzieciom widzenie wszystkich przestrzeni i ciągłe postrzeganie otoczenia zewnętrznego, podczas gdy nauczyciele mogą kontrolować wzrokowo każdą część sal lekcyjnych.
Dzięki uprzejmości firmy VAUMM Fasady modułowych paneli z drewna lub CLT, surowe lub kartonowo-cementowe panele, stanowią przeciwwagę dla kompozycji abstrakcyjnej dzięki połączeniu paneli o różnych wymiarach.
plan
[więcej w: internetia infolinia, brico karnisze, castorama tarnów ]

Powiązane tematy z artykułem: brico karnisze castorama tarnów internetia infolinia