Kącik architekta – Wskaźnik: City IPO WTF

W swoim najnowszym artykule Next American City, IPO dla miast , Diana Lind proponuje wykorzystanie mechanizmów finansowych Wall Street do finansowania rozwoju miast i utrzymania infrastruktury publicznej.
Byłoby to zasadniczo niebezpieczne dla już delikatnych miejskich systemów finansowych.
Czy to możliwe, że od czterech lat wciąż nie nauczyliśmy się niczego od Depresji 2.0.
Czy Wall Street, główny cel naszego systemu finansowego, to zepsucie, naprawdę dobry model do finansowania naszych miast.
Czy to dobrze się skończy w Europie.
Miasta borykają się z trudnościami, ale pozyskiwanie kapitału za pomocą narzędzia finansowego przeznaczonego do przelewania gotówki do korporacji nie jest rozwiązaniem.
Miasta nie funkcjonują tak, jak korporacje giełdowe, ani nie były zamierzone, aby występować w taki sposób.
Można by pomyśleć, że gdyby ten pomysł IPO był dobry dla miast, byłby on wdrożony dawno temu.
W końcu IPO i inne narzędzia finansowe istnieją już od dłuższego czasu.
Istnieją dobre powody, dla których nie sugerowano tego na spotkaniach rady miejskiej w całym kraju.
Przede wszystkim dlatego, że byłoby to zbyt ryzykowne i jeszcze bardziej zaostrzyłoby podziały między bogatymi a resztą nas.
Cele miast są z natury różne od prywatnych korporacji.
I powinni dążyć do różnych rzeczy.
Jest to jeden ze sposobów, w jaki rozróżnienie między rządem (błędnym, jaki jest) a światem biznesu poszukującego zysku (błędnym jak jest) pozostaje w pewnym stopniu nienaruszone.
IPO miasta jest jednym ze sposobów, w jaki linie między tymi królestwami mogą stać się jeszcze bardziej niebezpiecznie rozmyte niż są.
Właśnie dlatego miasta używają zamiast tego takich rzeczy jak obligacje komunalne i podatki (błędne).
Pani Lind, waloryzując obłąkańcze bogactwo Facebooka, a teraz już miliarder CEO jako model generujący dochód dla miast, jeszcze bardziej zaciera tę linię między rządem a biznesem.
Nie chce prywatyzacji sfery publicznej, ale sugeruje, że obywatele mają większy, a więc osobisty, osobisty udział w mieście.
Innymi słowy, obywatele muszą płacić za grę.
Ludzie będą musieli zainwestować pieniądze w różne usługi, na przykład system szkolny.
Dodaje, że jeśli twoje dziecko ukończy szkołę, dostaniesz tę kwotę z odsetkami.
Myślę, że ten argument wymaga o wiele więcej dowodów do udowodnienia i że jej miasto brzmi bardziej jak ryzykowne zbyt piękne, aby mogło być prawdziwym planem inwestycyjnym, niż miejsce wychowywania dzieci.
Miasta nie są maszynami generującymi zysk w wąskim znaczeniu korporacji.
Są one tworzone i budowane w miarę upływu czasu, aby służyć i wspierać obywateli w ich życiu kulturalnym, społecznym i ekonomicznym.
Są to skomplikowane konstrukcje interesów publicznych i prywatnych, przeplatane z rządem, systemami prawnymi, kulturami i gospodarkami.
Mamy poważne kłopoty, jeszcze gorsze, niż moglibyśmy sądzić, że oferowanie IPO to sposób na uratowanie naszych miast.
To, co myślę, że tu działa, to szok kontrastu między światem ekstremalnego wytwarzania bogactwa a światem, w którym większość z nas mieszka, a która pozostaje w tyle.
Co jest potrzebne, aby miasta nie brały obliczonego ryzyka i nie eksperymentowały z nowymi strategiami finansowymi ., jak sugeruje, ale aby podstawowe systemy komunalne zostały zrestrukturyzowane i dostosowane za pomocą inteligentnego zarządzania i regulacji finansowych.
Wall Street zaangażował się w wiele eksperymentów.
i.
innowacyjne.
strategie finansowe.
Zobacz, dokąd nas to doprowadziło.
Co więcej, spójrz na najnowszy zakład JP Morgan Chase za 2 miliardy dolarów.
To, czego potrzebują miasta, to polityki i kodeksy podatkowe, które wspierają i wzmacniają klasę niższą i średnią w sposób umożliwiający regenerację publicznych strumieni dochodów.
Miasta cierpią po części dlatego, że ich obywatele cierpią pod presją recesji.
Poza tym, nawet jeśli to byłby dobry pomysł, jeśli ludzie nie mają pieniędzy, aby wnieść w konwencjonalny sposób, w jaki sposób mają zebrać pieniądze, aby przejść do IPO.
[więcej w: oponyturbo, castorama ełk, olx nowy tomyśl ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama ełk olx nowy tomyśl oponyturbo