Nowoczesna architektura : Czwarta roczna Nagroda im. Leonorea i Waltera Annenberga za dyplomację za sztukę. Prezentacja IM Pei

Laurie Lambrecht Fundacja Sztuki i Konserwacji Ambasad (FAPE) ogłosiła niedawno, że uhonoruje architekta IM Pei czwartą doroczną nagrodę Leonore i Waltera Annenberga za dyplomację za sztukę.
Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej kolacji w salach dyplomatycznych amerykańskiego Departamentu Stanu, która odbędzie się 15 maja 2012 r.
Sekretarz stanu Hillary Clinton będzie gościć członków FAPE podczas tego wydarzenia, a przewodniczący FAPE Jo Carole Lauder przedstawi nagrodę dla pana Pei.
Nagroda została przyznana w celu uznania amerykańskich osób, które wykazały długotrwałą doskonałość i twórczą innowacyjność, a niedawne wyróżnienia to: Agnes Gund i burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg.
Więcej informacji o nagrodzie po przerwie.
Nagrody im.
Leonarda i Waltera Annenberga za dyplomację za sztukę zostały ustanowione w 2008 roku, by uhonorować założyciela FAPE, Leonore Annenberg i jej męża, Waltera.
Uznaje amerykańskie osoby, które wykazały zaangażowanie w sztukę i które wykazują długotrwałą doskonałość i innowacyjność w wymianie kreatywności i idei reprezentujących bogatą i różnorodną kulturę Stanów Zjednoczonych.
Jesteśmy podekscytowani prezentacją Nagrody Leonore a i Waltera Annenberga za Dyplomację za pośrednictwem Arts IM Pei, jednego z największych żyjących architektów.
powiedział Jo Carole Lauder, prezes FAPE.
Jego innowacyjność i odwaga w dziedzinie architektury ostatnich pięćdziesięciu lat jest głęboką inspiracją i przykładem tego, jak design może wywrzeć wpływ na skalę globalną.
IM Pei jest wiodącą postacią w architekturze od czasu emigracji z Chin do Stanów Zjednoczonych w 1935 roku.
Znany ze swojego progresywnego wykorzystania naturalnych elementów, otwartych przestrzeni i prostych geometrycznych wzorów, Pei zaprojektował jedne z najbardziej rozpoznawalnych architektur na świecie, w tym piramidę ze szkła i stali w Luwrze w Paryżu (1993 r.) i wschodni budynek Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie (1978 r.).
[patrz też: parafia mikołajowice, księgarnia archidiecezjalna wrocław, brico brzeg ]

Powiązane tematy z artykułem: brico brzeg księgarnia archidiecezjalna wrocław parafia mikołajowice