Nowoczesna architektura : Filmy i architektura: Gattaca

Dwa tygodnie temu zaczęliśmy proponować filmy związane z naszą dziedziną, abyś mógł przede wszystkim cieszyć się i zachęcić do dyskusji.
Najpierw z The Belly of a Architect , a potem Blade Runner , w tym tygodniu nadszedł nieco bardziej współczesny film napisany i wyreżyserowany przez Andrew Niccol, Gattaca.
Film przedstawia przyszłość, w której kondycja ludzka została już zdefiniowana w DNA, dlatego szanse człowieka na rozwój życia są ustalone z góry.
Poza interesującym zagadnieniem etycznym architektura, w której pojawia się ta historia, jest starannie dobierana, tak aby pasowała do wizerunku przyszłej reżysera.
Lokalizacje obejmują Marin County Civic Center autorstwa Franka Lloyda Wrighta i budynek CLA autorstwa Antoine Predocka.
GŁÓWNA INFO Tytuł oryginału: Gattaca Rok: 1997 Czas trwania: 106 min.
Kraj: Stany Zjednoczone Reżyser: Andrew Niccol Scenariusz: Andrew Niccol Soundtrack: Django Reinhardt & Jacques Larue, Charlie Haden, Stan Getz Reżyser zdjęć: Jordan Cronenweth Obsada: Ethan Hawke, Uma Thurman, Gore Vidal, Xander Berkeley, Jayne Brook, Loren Dean, Maya Rudolph PLOT W niedalekiej przyszłości, gdy korporacje badają swoich pracowników w oparciu o ich genetyczne cechy, człowiek z wrodzoną chorobą serca próbuje przejąć tożsamość byłego sportowca z doskonałymi genami, aby spełnić swoje marzenie podróżowania w kosmosie.
Vincent Freeman (Ethan Hawke) zawsze marzył o podróżach w kosmos, ale opiera się na jego statusie jako genetycznie gorszym.
Postanawia walczyć ze swoim losem, kupując geny Jerome a Morrowa (Jude a Law), opracowane przez laboratorium.
Zakłada tożsamość DNA Jerome a i dołącza do programu kosmicznego Gattaca, w którym zakochuje się w Irenie (Uma Thurman).
Śledztwo w sprawie śmierci oficera Gattaca (Gore Vidal) komplikuje plany Vincenta.
ZWIASTUN FILMU
[patrz też: olx nowy tomyśl, parafia mikołajowice, brico brzeg ]

Powiązane tematy z artykułem: brico brzeg olx nowy tomyśl parafia mikołajowice