Nowoczesna architektura : Łączenie kompleksu mieszkaniowego Riads / AQSO Arquitectos

AQSO Arquitectos Zdefiniowany przez ciągły tom wijący się wokół dwóch półpublicznych dziedzińców, kompleks mieszkaniowy Connecting Riads AQSO Arquitectos dostosowuje się do różnych warunków działki w celu połączenia wyglądu domowego i miejskiego.
Jego prosty gest jest określony przez szczególny kontekst każdej strony miejsca w taki sposób, że różne wysokości elewacji stają się współczesną i wyrazistą formą, której dach tworzą zielone tarasy w kształcie klatki schodowej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Projekt znajduje się we wschodniej części dzielnicy Anfa w Casablance, historycznym centrum miasta, w pobliżu starego lotniska, które zostanie zburzone.
Działka znajduje się między bulwarem Gran Theatre a dzielnicą mieszkalną, składającą się z niskich budynków i miejskiego parku.
Schemat został rozwiązany koncepcyjnie jako ciągły blok wyrównany do otaczających ulic i owijający wokół dwóch dużych riadów.
.
AQSO Arquitectos W ten sposób budynek zyskuje charakter miejski w stosunku do bulwaru i zmniejsza jego skalę do przeciwnej strony.
Wolumin w górę pozwala mieszkańcom cieszyć się widokiem na park.
Fasada budynku zmienia się w dwie różne strategie: zewnętrzna skóra w najbardziej publicznym kontekście staje się introwertycznym i formalnym elementem, a wewnętrzna, stojąca przed prywatnymi dziedzińcami, staje się ekstrawertyczna i domowa.
.
AQSO Arquitectos Pierwszy wykonany jest z długich balkonów zamkniętych przesuwnymi panelami kratownicowymi, a drugi to po prostu biała i gładka powierzchnia przerywana tylko długimi oknami i dużymi wystającymi balkonami.
Te elementy rozmieszczone w nieregularnej kolejności są powieszone na ścianie jak doniczki na andaluzyjskim patio.
Bloczek jest również perforowany przez duże otwory działające jak zielone tarasy i zapewniający dobrą wentylację i widoki.
.
AQSO Arquitectos Na terenach półpublicznych krajobraz traktowany jest jako organiczny układ łączący brukowane ścieżki chodnikowe, elementy wodne i rodzimą roślinność drzew oraz rośliny wymagające niewielkiej konserwacji.
Kompleks składa się z różnych typologii mieszkaniowych od 70 do 160 mkw.
Apartamenty są wyposażone w moduł o wymiarach 6 × 3 metrów, w którym siatki są rozmieszczone w różnych pokojach.
Istnieje pięć typów jednostek i różne podtypy w zależności od orientacji i geometrii.
.
AQSO Arquitectos Architekci: AQSO Arquitectos Lokalizacja: Casablanca, Maroko Klient: Nokta Group Site Powierzchnia: 9814 m2 Powierzchnia terenu: 49 154 m2
[hasła pokrewne: brico radomsko, busy rotmanka, castorama wałbrzych ]

Powiązane tematy z artykułem: brico radomsko busy rotmanka castorama wałbrzych