Architektura 21szego wieku : Ditherington Flax Mill Maltings w Shrewsbury wygrywa fundusz Heritage Lottery Fund Support / FCB Studios

Dzięki uprzejmości FCB Studios Wyjątkowa grupa budynków w Shropshire zdobyła ostatnio fundusze na rozwój z Heritage Lottery Fund (HLF) na regenerację byłego młyna lnianego i słodowni.
FCB (Feilden Clegg Bradley) Studios działa od 2003 r.
Jako doradcy strategiczni i architekci w English Heritage i Shropshire Council i doradzali im na wszystkich etapach projektu.
W listopadzie 2010 r.
Uzyskali pełne plany i zgodę na budowę w ramach fazy rozwojowej o wartości 20 milionów funtów, obejmującej oparty na dziedzictwie rozwój wielofunkcyjny z możliwością stworzenia 120 nowych domów na stronie.
Całkowitą wartość rozwojową szacuje się na około 52 miliony.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Celem projektu jest współpraca z lokalną społecznością i innymi osobami w celu stworzenia tętniącego życiem centrum nauki, pracy, przedsiębiorczości społecznej i rozrywki.
Pełna dotacja HLF pozwoliłaby na naprawę głównych budynków historycznych i ich ponowne wykorzystanie – w tym w Młynie Głównym, w piecu, w domu farbiarni i piecu oraz w biurze i stajniach.
Propozycje FCBStudios mają na celu przedstawienie przykładowego sposobu, w jaki nowoczesne technologie i innowacje mogą być stosowane do budynków zabytkowych, uzupełniając ich historyczną technologię i zachowując ich szczególny charakter.
Dzięki uprzejmości FCB Studios Geoff Rich, głównego architekta z Feilden Clegg Bradley Studios, wyzwanie, jakim jest wprowadzenie na rynek Ditherington Flax Mill Maltings w XXI wieku, jest zarówno ekscytujące, jak i wymagające.
Pionierska technologia w historycznych budynkach z żelazną ramą przedstawia wyjątkowe wyzwania związane z konserwacją, naprawą i ponownym wykorzystaniem.
Przekonaliśmy się jednak, że te niesamowite historyczne budynki mogą być centralnym elementem prawdziwie inspirującego nowego miejsca, które pobudzi regionalną gospodarkę i znacząco wpłynie na życie lokalnych mieszkańców.
Dzięki uprzejmości FCB Studios Zbudowany na północnym krańcu Shrewsbury, witryna Ditherington Flax Mill Maltings obejmuje wiele budynków o znaczeniu historycznym, w tym ważny w skali międzynarodowej Main Mill.
Zbudowany w 1797 roku jest to najstarszy zachowany żeliwny budynek na świecie i jest prekursorem nowoczesnego drapacza chmur.
Do tego czasu fabryki i młyny były często niszczone przez ogień, więc rozwój żeliwnych ram stanowił ogromny czynnik, który sprawił, że Wielka Brytania stanie przed rewolucją przemysłową.
elewacje HLF przyznał Shropshire Council pierwszą rundę w rundzie.
która zapewnia finansowanie w wysokości 465 300 EUR.
Dotacja ta ma zostać wykorzystana na opracowanie bardziej szczegółowych biznesplanów dotyczących regeneracji szczepów Mill Mill, które obejmują 8 budynków wymienionych na liście, 4 w klasie I.
Druga runda zostanie złożona przez radę do HLF w ciągu najbliższych 18 miesięcy.
nadzieję na uzyskanie znaczącej dotacji w wysokości 11,686,000 USD, która pozwoliłaby na zachowanie i przebudowę wyjątkowego i zabytkowego kompleksu młynów Shrewsbury.
diagram
[więcej w: castorama tarnów, castorama wałbrzych, brico brzeg ]

Powiązane tematy z artykułem: brico brzeg castorama tarnów castorama wałbrzych