Kącik architekta – Port lotniczy Raleigh-Durham (RDU) Terminal 1 Renovations / Pearce Brinkley Cease + Lee

Dzięki uprzejmości Pearce Brinkley Cease + Lee Wraz z kolejnością przylotów rozpoczynającą się od krawężnika z nowym systemem czaszy, zapewniającym zarówno schronienie, jak i nowy obraz architektoniczny budynku, prace konserwacyjne na Terminalu na lotnisku międzynarodowym w Raleigh-Durham zostały dokładnie przemyślane i rozwiązane.
Zaprojektowane przez Pearce Brinkley Cease + Lee, ich głównym wyzwaniem było przekształcenie istniejącego budynku w obsługę podróży pasażerskich.
Gdy czasza przedłuża długość budynku i przekształca się na przejście dla pieszych łączące handlowy baldachim, podkreślono zarówno wejście jak i odjazd.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Budynki, które są intensywnie użytkowane przez dłuższy czas, nieuchronnie osiągają punkt, w którym należy rozważyć zmianę marki.
Tak jest w przypadku terminalu na międzynarodowym lotnisku Raleigh-Durham (RDU).
Budynek służył jako terminal lotniczy od 1981 roku.
Ostatnia modernizacja obiektu miała miejsce w 1991 roku.
Otwarcie w 2010 roku nowego Terminalu 2 ustanowiło standard projektowania terminali lotniskowych w RDU.
Dzięki uprzejmości Pearce Brinkley Cease + Lee Elewacja budynku od strony lądu zostanie całkowicie odmalowana i ponownie wyobrazona.
Istniejące metalowe panele i źle skomponowana ściana osłonowa zostaną usunięte i zastąpione zamówioną kompozycją metalowych paneli, półprzezroczystych paneli z włókna szklanego i szklanej ściany osłonowej.
Zastosowanie przezroczystych i półprzezroczystych materiałów stworzy otwartą przestrzeń wypełnioną światłem.
Parter budynku został przewidziany jako jedna duża objętość od jednego końca do drugiego, z zabezpieczoną antresolą włożoną w ten tom.
Po stronie terminalu, w którym przechowywane są bilety, zabezpieczenia i bagaż, otrzymają wszystkie nowe wykończenia, oświetlenie, wyposażenie i oznakowanie.
Dzięki uprzejmości Pearce Brinkley Cease + Lee Fasada lotniska zostanie całkowicie przebudowana w celu zapewnienia otwartych widoków i światła dziennego do wnętrza.
Zastosowane zostanie połączenie metalowych paneli i ściany osłonowej.
Poziomy światła słonecznego będą kontrolowane za pomocą kombinacji filtrów przeciwsłonecznych i rolet.
Przestrzenie powietrzne, w tym toalety, przestrzenie koncesyjne, hala i pomieszczenia do wynajęcia, otrzymają wszystkie nowe wykończenia, oświetlenie, wyposażenie i oznakowanie.
Ponadto budynek otrzyma nowe schody, schody ruchome i cztery nowe windy osobowe.
Dzięki uprzejmości Pearce Brinkley Cease + Lee Architekci: Pearce Brinkley Cease + Lee Lokalizacja: Raleigh-Durham, Karolina Północna, Stany Zjednoczone Zespół projektowy: Jeffrey Lee, Clymer Cease, Donna Francis, Irvin Pearce, David Francis, Don Kranbuehl, Marni Rushing, Michael Wagner, Beth Mitchell Klient: Urząd Lotnisk Raleigh-Durham Rozmiar: 165 000 sf
[hasła pokrewne: castorama tarnów, olx nowy tomyśl, oponyturbo ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama tarnów olx nowy tomyśl oponyturbo