Nowoczesna architektura : Sala gimnastyczna „Palais des Sports de Loudéac” / Bohuon Bertic Architectes

Dzięki uprzejmości Bohuon Bertic Architectes Zlokalizowany w górnej części Loudéac we Francji, miejsce dla gimnazjum, zaprojektowane przez Bohuon Bertic Architectes, to maksymalna przestrzeń, która zachowała piękno przestrzeni rolniczych, zawartych w posadzonych drzewach.
W obecności prostej przestrzeni, z rozległymi łąkami, która rozciąga się po południowej stronie wzgórza, wybór założenia hali sportowej na działce wynika z wyraźnego komplementarnego związku z bliskim istniejącym obszarem sportowym.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ta przestrzeń ma wyraźnie odległą i horyzontalną granicę, ale także długie i wysokie linie drzew, które zawierają wzgórze i podkreślają zbocza krajobrazu.
Na wysokich i niskich krawędziach działki, zarówno na północy, jak i na południu, mała i tradycyjna budowla mieszkaniowa przyczynia się do niestandardowej przerwy, przełomu w skali budynków.
Dzięki uprzejmości krzywej Bohuon Bertic Architectes Livaudi.
Re Street następuje naturalne nachylenie terenu, wprowadzając ciągłość w ruchu.
Opierając się na tym pierwszym wrażeniu, umieściliśmy linię środkową strony, dwa podstawowe elementy architektoniczne: kopiec i dwa sygnały volum: koncha i monolit.
Dzięki uprzejmości Bohuon Bertic Architectes Nasz projekt stara się stworzyć nową kompozycję tego terenu subtelną grą skal wszystkich elementów, które ją tworzą (ekspozycja słoneczna, ochrona przed silnymi wiatrami), także dzięki prostocie objętości, która daje niezwykłą obecność , cętkowany.
Proste, płynne, stałe tomy na terytorium, takie jak polskie kamienie, spokojne wydarzenie.
Plan strony
[patrz też: olx słupsk, parafia mikołajowice, brico brzeg ]

Powiązane tematy z artykułem: brico brzeg olx słupsk parafia mikołajowice