Ze swiata architektury – OMA projektuje scenografię dla starożytnego teatru greckiego w Syracuse

Copyright OMA by Alberto Moncada W dniu 11 maja 2011 r., Premiera promowanego przez Ajschylosa filmu Bez ograniczeń miała swoją premierę na scenie OMA (Office of Metropolitan Architecture) w Teatrze Greckim w Syrakuzach na Sycylii.
Projekt składa się z trzech przekształcalnych urządzeń architektonicznych, które można reinterpretować w różnych przestrzeniach teatru.
Urządzenia te pochodzą z V wieku pne.
Więcej po przerwie.
+ 12 Interwencje opracowane przez OMA uwzględniają strategie adaptacyjne dla trzech różnych sztuk teatralnych, które będą wystawiane latem tego roku przez Istituto Nazionale del Dramma Antico, w tym Bez ograniczeń Ajschylosa (w reżyserii Claudio Longhiego), Eurypidesa.
Bacchae (reż.
Antonio Calenda) i Aristofane The Birds (reż.
Roberta Torre).
Trzy interwencje, Pierścień, Maszyna i Tratwa, tworzą w teatrze odrębne układy przestrzenne.
Copyright OMA by Alberto Moncada Pierwsza interwencja, Pierścień, jest zawieszonym przejściem, które uzupełnia półokrąg tarasowych miejsc siedzących, obejmując scenę i za kulisami, dając aktorom alternatywny sposób wejścia na scenę.
Copyright OMA by Alberto Moncada The Machine jest w pełni adaptowalnym tłem do spektakli: pochyła okrągła platforma, wysoka na siedem metrów, odzwierciedlająca amfiteatr.
Tło może się obracać, symbolizując upływ 13 wieków podczas tortur Prometeusza; podzielony na środek, można go również otworzyć, umożliwiając wejście aktorom i symbolizując dramatyczne wydarzenia, takie jak Prometeusz połknięty w trzewiach ziemi.
Tratwa, okrągła scena dla aktorów i tancerzy, od nowa wyobraża przestrzeń orkiestry jako współczesne thymele, ołtarz, który w starożytności był poświęcony obrzędom dionizyjskim.
Scena greckiego teatru.
realizowane przez AMO, jednostkę w ramach OMA poświęconą projektom nie architektonicznym i przejściowym.
jest częścią długiej historii biura projektowania innowacyjnych przestrzeni, od holenderskiego Teatru Tańca (1987) i teatru Wyly w Dallas (z Rexem, 2009), do Taipei Performing Arts Center.
trzy adaptowalne teatry podłączone do centralnego sześcianu, obecnie budowanego na Tajwanie.
AMO zaprojektowało także scenografię do efemerycznych wydarzeń, takich jak pokazy wybiegu Prady i 24-godzinne Muzeum Francesco Vezzoli w Paryżu na początku tego roku.
Copyright OMA by Alberto Moncada
[hasła pokrewne: castorama ełk, księgarnia archidiecezjalna wrocław, castorama wałbrzych ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama ełk castorama wałbrzych księgarnia archidiecezjalna wrocław